Storebar je Mac OS menubar aplikácia pre majiteľov Shopify store-ov, resp. každého, kto má na starosti správu Shopify obchodu. Na menubar lište zobrazuje tri základné metriky – Sales, Orders a Average order value v niekoľkých časových obdobiach.

Podstate appky je, že používateľom ušetrí čas a sústredenie na prácu. Nemusia sa totiž tak často prepínať do Shopify dashboardu, ale majú dáta dostupné priamo pri práci.

Nápad na aplikáciu vznikol už takmer pred rokom. Bolo to potom ako som spoluzaložil iný malý projekt – eshop s hodinkami Another Watch. Veľakrát sa mi stalo, že som chodil na dashboard sledovať denný vývoj, hlavne pri spustení väčšej kampane.

Pár týždňov potom sme mali firemný retreat z Baremetrics, kde pracujem ako dizajnér. V Baremetrics máme firemnú kultúru veľmi otvorené side projectom, takže sme s kolegom Friedom každý večer preberali naše nápady a rozmýšľali, ktorý z nich vyskúšať.

Ja som mu ukázal prototyp Storebar-u, a jemu sa ten nápad páčil, takže sme sa rovno pustili do práce. On pracoval na kóde, ja som zatiaľ nachystal landing page cez Webflow, vymyslel vizuál a nahodil základné marketingové materiály.

Okrem toho som ešte nápad overil na Facebook skupine Shopify Entrepreneurs jednoduchým hlasovaním – “Ako často navštevujete Shopify dashboard?”. Výsledok hovoril jasne v náš prospech – xx% ľudí hlasovalo za možnosť, ktorú niekto pridal počas hlasovania – “Too much” a veľká väčšina za “Couple times per day”. Hlasovanie malo aj druhý dôvod – získať zopár prvých potenciálnych zákazníkov a hlavne ľudí, ktorý nám pomohli prvú verziu poriadne otestovať.

Po pár dňoch sme vydali prvú beta verziu a pozvali ľudí ju otestovať. Potom čo sme doladili bugy sme spravili launch na Product Hunte. Mala skvelý úspech, priniesla prvých platiacich zákazníkov, viac feedbacku a opäť nové edge cases, ktoré sme sa snažili čo najrýchlejšie vyriešiť.

Celkovú odozvu máme skvelú – zákazníkom sa predovšetkým páči, že sa môžu sústrediť na svoju prácu a len periférne sledovať denný, týždenný a mesačný vývoj tržieb bez nutnosti zdĺhavej návštevy dashboardu.

Momentálne sme stále v early fáze produktu. Snažíme sa ho postupne zlepšovať na základe feedbacku a požiadaviek. Aj keď Storebar vyzerá ako úplne jednoduchá aplikácia, bol jej vývoj pre mňa aj Frieda opäť ponaučením. Z Baremetrics máme bohaté a dlhoročné skúsenosti z práce s finančnými metrikami, no aj tak nás prekvapilo, ako zložité je pokryť naozaj všetky edge case-y. Jeden príklad za všetky – objednávka, ktorá bola zaplatená v Eurách, ale následne jej časť refundovaná v dolároch, nám robila problém dobrých pár hodín.

Do budúcna plánujeme najmä úzku spoluprácu so zákazníkmi a zbieranie nových požiadaviek. Appku chceme stále udržať čo najjednoduchšiu. Zopár vecí, ktoré zvažujeme pridať v blízkej budúcnosti, sú podpora viacerých Shopify stores súčasne, nové metriky ako počet sessions, conversions a zvyžujeme aj instant notifications.

Z väčších projektov je to distribúcia v rámci Mac OS App Store. To by nám dovolilo jednoduchší systém updatovania appky pre existujúcich používateľov.

Okrem produktových plánov premýšľame aj nad vhodným marketingom a akvizíciou. Skúšame Facebook Ads, v pláne máme Twitter a primárne možnosti organického rastu. Súčasný pricing, keď Storebar stojí jednorazový poplatok $6, nám dáva striktné obmedzenia na cenu akvizície nového zákazníka. Nehovoriac o čase, ktorý strávime na prípadnom supporte. Ideálne by sme samozrejme chceli doplniť features a nastaviť cenu tak, aby dávalo zmysel za appku platiť mesačnú platbu.

Každopádne, zo Storebaru máme radosť, pretože ľuďom pomáha a zefektívňuje ich každodennú prácu pri manažovaní ich Shopify obchodu.

Vďaka spolupráci so shopifycesky.cz vám teraz prinášame výhodnú ponuku – pri zaregistrovaní k odberu článkov dostanete 50% zľavový kód na kúpu appky. Namiesto $6 teda bude stáť $3. Existujúci odberatelia dostanú zľavu v e-maily automaticky. Budeme radi za každý feedback alebo nápad na zlepšenie, ktorý môžete poslať priamo mne rovno na hi@martinrariga.com.